Kursene

Foto: Stian Schioldborg, www.magentastudios.no – repetisjoner med Uliana Lopatkina og talenter ved Valdres Sommerballett.

Pris for treningen 2023 finner du under her.
Denne prisen dekker ikke kost og losji, det dekker deltakerne selv og er en kostnad utenom prisen for selve treningen.
Treningen finner sted i Oslo i 2023, 23-28 juni, med en avsluttende mini turne opp og ned samme dag til Valdres/Fagernes i forbindelse med en stor forestilling 29 juni i Valdreshallen sammen med våre talenter, profesjonelle dansere og solister og musikere ved Valdres Sommersymfoni:

Talentgruppe 1: Alder ca 15-20 år
Ballettrening, moderne/improvisasjon, repertoire.
Pris: 4500 kr.

Talentgruppe 2: Alder ca 13-15 år
Ballettrening, moderne/improvisasjon, repertoire.
Pris: 4500 kr.

Talentgruppe 3: Alder ca 9-12 år
Ballettrening, moderne/improvisasjon, repertoire.
Pris: 3500 kr.

Mer detaljer rundt timeplanen kommer snart.

***

Info fra 2022:

I 2022 blir det ballett undervisning i salene på Sanderstølen hotell. 
(For bo/bespisning, og priser på det dersom man booker via Sanderstølen hotell, se «Innkvartering».)

Treningen foregår i perioden 22.-29. juni 2022.
(Reisedag/ankomst: 21 juni.)

Talentgruppe 1: Alder ca 15-20 år
Ballettrening, moderne/improvisasjon, repertoire.
Pris: 6900 kr.

Talentgruppe 2: Alder ca 13-15 år
Ballettrening, moderne/improvisasjon, repertoire.
Pris: 6900 kr.

Talentgruppe 3: Alder ca 9-12 år
Ballettrening, moderne/improvisasjon, repertoire.
Pris: 4900 kr.

Detaljert timeplan fra 21 juni, med forbehold om endringer:

21. juni:
Felles infomøte kl 18. Ballettklasse kl 19-1945 for parallell talentgruppe 1 og parallell talentgruppe 2.
Middag fra kl 19.

22.-24. juni, 27.-28. juni:
(Forestillingsdagene 25 og 26 juni, og 29 juni er det litt annen timeplan, se nederst)

Talentgruppe 1/parallell talentgruppe 1
Kongresshallen: 10.00-11.30 Ballettklasse med Valdimir Sychev og gjestelærere
Kongresshallen: 11.30-13.00
Lunch 1230-15
Møterommet: 15.00-15.30 øving med gruppe 3 til valdresmarsjen
Kongresshallen 16.30-17.45: Moderne kreasjon talentgruppe 1 og parallell talentgruppe 1 med Jon Ole Olstad
18-1845 IKYA talentgruppe 2 og parallell talentgruppe 1 i møterommet
Middag kl 1900-2130

Parallell talentgruppe 1
Kongresshallen: 10.00-11.30 Ballettklasse talentgruppe 1 og parallell talentgruppe 1
Lunch 1230-15
Møterommet: 13.00-14.00 Repertoire sammen med parallell talentgruppe 2.
Møterommet: 15.00-15.30 øving med gruppe 3 dersom de er med i valdresmarsjen
Kongresshallen 16.30-17.45: Moderne kreasjon gr 1 og parallell gr 1 med Jon Ole Olstad
Møterommet: 18-1845 IKYA meditasjon for talentgruppe 2 og parallell talentgruppe
Middag kl 1900-2130

Talentgruppe 2
Møterommet 10.00-11.30 ballettklasse sammen med parallell talentgruppe 2  med Ljudmila Sycheva og gjestelærere
Møterommet 11.30 repertoire. Og så i Kongresshallen felles repertoire sammen med talentgruppe 1 frem til 13.00 for talentgr 2
Lunch 1230-15
Møterommet kl 17-1745: IKYA Meditasjon for talentgruppe 2 og parallell talentgruppe 2
Kongresshallen: 19-20.15 Moderne kreasjon sammen med parallell talentgruppe 2 Jon Ole Olstad, og også for talentgruppe 2
Middag kl 1900-2130

Parallell Talentgruppe 2
Møterommet 10.00-11.30 ballettklasse sammen med gr 2 med Ljudmila Sycheva og gjestelærere for parallell gruppe 2
Møterommet 13.00-14.00 repertoire ballett med Yana Kyselova for parallell gruppe 2
Lunch 1230-15
Møterommet eller 2 etg kl 17-1745 IKYA Meditasjon talentgruppe 2 og parallell talentgruppe 2
Kongresshallen: 19-20.15: Moderne kreasjon sammen med talentgruppe 2 med Jon Ole Olstad, og også for parallell talentgruppe 2
Middag kl 1900-2130

Talentgruppe 3
Møterommet kl 12-1245: IKYA meditasjon
Lunch 1230-15
Møterommet 14.00-15.00: Ballettklasse sammen med talentgruppe 3 med Ljudmila
Møterommet 15.00-15.30 ballett repertoire Ljudmila; Valdresmarsjen, sammen med talentgruppe 1.
Kongresshallen 18.00-19.00: Moderne kreasjon Jon Ole Olstad for talentgruppe 3
Middag kl 1900-2130

Lørdag 25 juni for alle talentgruppene:
Kongresshallen: Ballett og repertoire talentgruppe 1, parallellgr 1 kl 10-1130,repertoire til kl 1300
Møterommet: Talentgruppe 2 med parallell gruppe 2 kl 10-12, ballettklasse og repertoire
Møterommet: Ballett repertoire parallell gruppe 1 og parallell gruppe 2 kl 1230-1330 med Yana Kyselova.
2. etage: talentgruppe 3 ballettklasse med Yana Kyselova kl 11-12
Møterommet: 13-14 moderne kreasjon med Jon Ole Olstad for talentgruppe 3
Lunch kl 12-15 på Sanderstølen
Sceneprøver Valdreshallen, oppmøte kl 15 for talentgruppe 1 og parallell talentgruppe 1, talentgruppe 2 og parallell gruppe 2. Transport i privatbiler og minibuss kl 1415 fra Sanderstølen til Valdreshallen i Fagernes.
Etter kl 15 i Valdreshallen: moderne kreasjon med Jon Ole Olstad til de tidspkt som passer best i Valdreshallen. Det avtales nærmere for de eldre elevene som allerede er i hallen.
Talentgruppe 3 har oppmøte kl 1630 i Valdreshallen. Avreise kl 16 fra Sanderstølen med biler og minibuss
Det blir enkel fingermat for talentgruppe 1 og paralell gruppe 1 og talentgruppe 2 og parallell gruppe 2
i Valdreshallen før forestillingen.
Forestilling kl 19-20.30. Innslipp kl 1845.
Transport hjem igjen etter forestillingene, med privatbiler og minibuss.
Middag på Sanderstølen fra kl 21.

Søndag 26 juni for alle talentgruppene:
Kongresshallen: Ballett og repertoire talentgruppe 1, parallellgr 1: 10-1130 med Maiko Nishino, repertoire til kl 1300
Møterommet: Talentgruppe 2 med parallell gruppe 2 kl 10-12, ballettklasse og repertoire
Møterommet: 1230-1330 Moderne kreasjon for talentgruppe 2 og parallell talentgruppe 2 med Jon Ole Olstad
Lunch på Sanderstølen kl 1230-15
Kongresshallen: Moderne kreasjon for talentgruppe 1 og parallell gruppe 1: 14-1445 med Jon Ole Olstad. Så direkte til Valdreshallen
Transport med talentgruppe 1 og parallell talentgr 1 og talentgr 2 og parallell talentgr 2 kl 1500 fra Sanderstølen i private bilder og minibuss.
Prøve med orkester i Valdreshallen kl 15.45-17.00
2. etg: Talentgruppe 3 ballett kl 11-12 med Yana Kiselova
Kongresshallen: Moderne kreasjon Talentgruppe 3 kl 1445-16.15: Jon Ole Olstad i kongresshallen.
Transport med talentgruppe 3 til Sanderstølen kl 1630-17 til valdreshallen. (privatbiler og minibuss)
Talentgruppe 3 øver en liten applaus sekvens etter kl 17 i Valdreshallen.
Innslipp publikum ca kl 1740.
Forestilling kl 18-19.10.
Transport hjem igjen med privatbiler og minibuss.
Middag på kvelden kl 1930-22

Onsdag 29 juni for alle talentgruppene:
Kongresshallen: Ballett og repertoire talentgruppe 1, parallellgr 1 kl 10-1130,repertoire til kl 1300
Møterommet: Talentgruppe 2 med parallell gruppe 2 kl 10-12, ballettklasse og repertoire med Jon Ole Olstad kl 12-13.
Møterommet: Ballettklasse gruppe 3 kl 14-1530 med Liudmila og så repertoire.
Lunch 1230-15
Sceneprøver
Innslipp pubikum kl 1745.
18-1930 forestilling.
Middag kl 1930-2130
Fest på Sanderstølen i Kongresshallen!

For foreldrene og venner:

Voksen ballett: Onsdag 22. juni og torsdag 23. juni inviterer vi foreldrene til «voksen ballett» kl 17-18 i møterommet
IKYA meditasjon: Mandag 27. juni inviterer vi foreldrene med inn i IKYA meditasjon kl 18-1845 i møterommet eller 2 etg, sammen med elevene.
Tirsdag 28. juni blir det kl 11-1145 i 2 etg, kun for foreldrene (uten elevene)